Wykaz podręczników i ćwiczeniówek

BIP

BIP

Nasz Patron

Liga Ochrony Przyrody

Szkolne Koło LOP jest społeczną formą pracy pozalekcyjnej z najmłodszymi uczniami naszej szkoły.
Głównym zadaniem jest kształtowanie właściwego stosunku do przyrody, troska o ochronę najbliższego środowiska przyrodniczego oraz wdrażanie kultury ekologicznej podczas codziennych czynności, zachowań w domu, szkole, miejscu odpoczynku.
Spotkania odbywają się okazyjnie, zgodnie z kalendarzem ekologicznym.
Szukając nowych źródeł informacji o świecie roślin i zwierząt organizowane są wycieczki do Rezerwatów Przyrody w najbliżej okolicy oraz siedziby Okręgu LOP w Kielcach.

Zima to bardzo trudny okres dla zwierząt. Ziemia nie jest pokryta śniegiem, ale większość pożywienia jest zmarznięta.

Czytaj więcej...

Późne lato i początek jesieni to pora sadzenia cebul i bulw wielu kwiatów wiosennych i letnich. Wybierając rośliny o różnym terminie kwitnienia, będziemy mogli w następnym sezonie podziwiać ich piękno przez kilka długich miesięcy.

Czytaj więcej...

Członkowie szkolnego koła LOP wybrali się na pieszą wycieczkę do lasu. Na szczęście piękna pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać na łonie natury. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą.

Czytaj więcej...

27 kwietnia br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego odbyła się akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Czytaj więcej...

26 września br. odbyła się wycieczka członków koła LOP do Skałek Piekło pod Niekłaniem.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. 22 kwietnia na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego.

Czytaj więcej...

Szukaj

Joomla Templates by Joomla51.com