BIP

BIP

Nasz Patron

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Stąporkowie od wielu lat działa Szkolna Kasa Oszczędności. Członkami SKO są wszyscy uczniowie. Ich interesy wobec Banku reprezentuje nauczyciel-opiekun SKO.

Co roku nasza szkoła bierze udział konkursie organizowanym dla Szkolnych Kas Oszczędności. W roku szkolnym 2011/2012 zdobyliśmy nagrodę II stopnia w Etapie Regionalnym Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności. Za otrzymaną nagrodę pieniężną 16 uczniów  najsystematyczniej oszczędzających z klas młodszych 10 października  2012 r. było na wycieczce w Teatrze Lalki i Aktora  KUBUŚ  w Kielcach. Uczniowie obejrzeli   przedstawienie „Nieznośne  słoniątko”

14 uczniów  z klas starszych  5 grudnia 2012 wyjechało do Kinopleksu w Kielcach na  film „ Asterix i Obeliks”, który wyświetlany był w 3D.

12.02.2013 roku nasza szkoła przystąpiła do nowego  programu oszczędzania SKO Konto dla Szkoły (SKO(N)).Teraz uczniowie mogą gromadzić i przechowywać oszczędności  na oprocentowanych kontach. Jest to praktyczna nauka zarządzania swoimi finansami. SKO propaguje ideę  oszczędzania oraz przekazuje wiedzę z zakresu małej ekonomi. W praktyce dzieci mogą nadal wpłacać pieniądze do  opiekuna SKO lub rodzice, dziadkowie mogą przelewać dzieciom kieszonkowe z własnych kont.

Uczniowie co tydzień mają dopisywane odsetki do swoich oszczędności. Przez serwis internetowy mają wgląd do stanu i historii konta.

Uczniowie mają nowe legitymacje przypominające prawdziwe karty płatnicze. To również obok serwisu  elektronicznego czyni nowe SKO atrakcyjnym dla ucznia. Dzięki oszczędzaniu w SKO dzieci wyrabiają nawyki świadomego oszczędzania oraz uczą się zarządzać mini budżetem korzystając z konta bankowego.

Na koniec roku szkolnego uczniowie systematycznie oszczędzający zostają nagrodzeni upominkami, których sponsorem jest Bank PKO BP.


 

Nagradzanie dyplomami i drobnymi upominkami uczniów systematycznie oszczędzających w SKO

w roku szkolnym 2014/ 2015 .

Rok szkolny 2015/2016. Uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona członków SKO. Przekazanie kart i deklaracji.

Opiekun SKO Urszula Piotrowska

Szukaj

Joomla Templates by Joomla51.com