BIP

BIP

Nasz Patron

Spółdzielnia Uczniowska "Kubuś"

Spółdzielnia Uczniowska – opiekunowie: Małgorzata Świercz.

Spółdzielnia Uczniowska ,,Kubuś” działalność prowadzi od 2006 roku.

Spółdzielnia zajmuje się prowadzeniem sklepiku szkolnego. W sprzedaży posiada artykuły papiernicze i spożywcze, a także jogurty, soki, napoje, suszone owoce i warzywa.
Członkami spółdzielni są : Kacper Stefańczyk, Aleksandra Młynarczyk i Natanael Dudzic.
W naszym sklepiku szkolnym w roku 2019 odbyły się akcje charytatywne : sprzedaż ciast, naleśników i pierniczków pieczonych przez poszczególne klasy – dla chorego na nowotwór taty naszej uczennicy.
Za ogromne zaangażowanie w akcje charytatywne uczeń Kacper Stefańczyk został wyróżniony i nagrodzony przez rodziców – otrzymał na apelu podsumowującym osiągnięcia w roku 2018/2019 książkę pt. ,,Master Chef”.

W maju 2019r. Opiekun Spółdzielni Małgorzata Świercz uczestniczyła w naradzie poświęconej propagowaniu spółdzielczości uczniowskiej w szkołach i podsumowaniu działalności.
Nasza Spółdzielnia ,,Kubuś” zajęła ll miejsce w działalności gospodarczej w powiecie Końskie.

Spółdzielnia  szkolna  ,,Kubuś”

Opiekunowie : Małgorzata  Świercz  i   Małgorzata  Pękowska


W sklepiku szkolnym w sprzedaży posiadamy artykuły papiernicze i spożywcze.
Sprzedajemy napoje, wody mineralne, soki, bułki z ziarnem, bułki z owocami, pączki, pizzę, rogale z sezamem, a także jogurty, serki, owoce : jabłka, banany, mandarynki oraz suszone owoce i warzywa : jabłka, buraki, marchewki.
Nauczyciele oraz dziewczynki z klasy 6 wspólnie z wychowawcami przeprowadzili zajęcia edukacyjne dotyczące zdrowego odżywania.
W klasach młodszych odbyły się zajęcia,w czasie których uczniowie przygotowywali kanapki ze zdrową żywnością oraz sałatki owocowo-warzywne.
Za udział w ogólnopolskim konkursie ,,Sklepiki szkolne – zdrowa reaktywacja” nasza szkoła zdobyła wyróżnienie i nagrodę – sprzęt AGD – sokowirówkę. Tą nagrodą wykorzystujemy wspólnie z Samorządem Uczniowskim. Przeprowadzamy sprzedaż świeżo wyciskanych soków z jabłek, marchwi i buraków.
W naszym sklepiku w roku 2017 i 2018 odbyło się wiele akcji charytatywnych, m.in. sprzedaż pierniczków,ciast pieczonych przez poszczególne klasy dla ,,Wojtusia”- chłopca chorego na nowotwór.
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży artykułów przeznaczyliśmy na zakup sprzętu sportowego i rolet do klas.
W 2017 roku opiekunka spółdzielni Małgorzata Świercz uczestniczyła w spotkaniu poświęconym propagowaniu spółdzielczości w szkołach  i uroczystości wręczania nagród dla najlepszych spółdzielni uczniowskich w województwie świętokrzyskim. Nasza spółdzielnia ,,Kubuś” zajęła l miejsce w powiecie Końskie za działalność gospodarczą, a w 2018- ll miejsce.

Szukaj

Joomla Templates by Joomla51.com